تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

عقب‌ماندگی درگز درد همه است

  عبدالله حاتمیان کاندیدای منتخب شهرستان درگز در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: درد مشترک تمام مردم درگز، عدم توسعه یافتگی شهرستان و هدر رفت ثروت های خدادادی آن است.

  وی افزود: آمار نامطلوب طلاق، فقر، معضلات اجتماعی و هرز روی منابع طبیعی در درگز بالاست؛ در نتیجه باید برای بیرون رفت از این معضلات، همه مردم درگز در وحدت کامل برای بهبود وضعیت شهرستان تلاش کنند.

  حاتمیان با بیان اینکه موضوع جاده جدید درگز را با قاطعیت پیگیری می کند گفت: یکی از اصلی ترین موضوعاتی که شهرستان با آن درگیر است؛ مسئله جاده جدید درگز است که در صورت بهره برداری، حدود ۶۵ کیلومتر صرفه جویی را به دنبال دارد و به طور قطع نقش مهمی در پیشرفت شهرستان ایفا خواهد کرد.

   وی ادامه داد: تمام مردم شهرستان و کسانی که نسبت به توسعه درگز احساس مسئولیت می کنند؛ باید وارد عمل شوند و در هر عنوان شغلی که قرار دارند نسبت به پیشرفت شهرستان فعالیت کنند.

  این کارمند جهاد کشاورزی با ورود به مسایل کشاورزی گفت: گمرک لطف آباد شهرستان درگز دروازه ورودی آسیای میانه است و روزانه حدود ۶۰۰ تریلی ترانزیت از این گمرک عبور می کنند.

  وی افزود: در حالی که شهرستان درگز صادراتی در محصولات کشاورزی ندارد؛ اما تعداد زیادی از این تریلی ها محصولات کشاورزی را از درگز عبور می دهند که نشان دهنده توجیه پذیری سرمایه گذاری در بخش کشاورزی شهرستان است.

   این کاندیدای منتخب دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با تاکید بر مسئله اقتصاد مقاومتی اذعان کرد: مردم پر استعداد شهرستان درگز روی گنج و در رنج زندگی می کنند؛ که در صورتی این استعدادهای انسانی و طبیعی شهرستان شکوفا شود؛ درگز وارد مرحله جدیدی می شود.

  وی افزود: شهرستان نیشابور که از نظر منابع طبیعی به خوبی شهرستان درگز نیست موفق شده است با برنامه ریزی و سازماندهی ۵هزار عضو در تعاونی سبزیکاری خود، تبدیل به یک قطب تولید کننده و توزیع کننده سبزی تازه شود.

  حاتمیان با بیان اهمیت آب خاطر نشان کرد: درصد بالایی از منابع آبی شهرستان به هدر می رود و از آن استفاده مناسب نمی شود؛ حدود ۷ ماه از سال نیز آب اغلب رودخانه‌ها و سیلاب‌های شهرستان درگز استفاده نمی شود و به کشور ترکمنستان سرازیر می شود.

  وی تاکید کرد: در شرایطی که کشور ترکمنستان پایگاه اقتصادی رژیم صهیونیستی اسراییل است باید قدر آب را بیشتر بدانیم و مانع از هدر رفتن آن شویم.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : شهرستان ,درگز ,کشاورزی ,مردم ,حاتمیان ,طبیعی ,شهرستان درگز ,پیشرفت شهرستان ,محصولات کشاورزی ,کشور ترکمنستان ,جدید درگز ,
  عقب‌ماندگی درگز درد همه است

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 1 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر